Vedení školky

Určujeme směr školky  a dohlížíme na cestu…

Jana Bradáčová, ředitelka

jana (tečka) bradacova (zavináč) skolazari (tečka) cz

Narodila jsem se v roce 1975, vystudovala jsem matematiku a ekonomii na Masarykově univerzitě v Brně.

Kurzy a semináře: Respektovat a být respektován, ekologické kurzy u Jaroslava Svobody a kurzy aromaterapie. Aktivně se zajímám o pedagogiku Marie Montessori.

Praxe: kurzy Montessori pedagogiky, učitelka MŠ, ředitelka MŠ.

Mám dva syny, Danyho 03 a Filípka 06. Mezi mé velké vášně patří četba moudrých knih, květiny a nedotčená příroda.

 

Jana Kunstová, metodička

jana (tečka) kunstova (zavináč) skolazari (tečka) cz

Vystudovala jsem textilní inženýrství a učitelství.

Kurzy, semináře a školení: Jóga s dětmi I.,II., III. , Logopedická prevence v MŠ, Montessori  Brno, Poruchy chování, Relaxace, Debatní kluby, Projektové vyučování, Jak zacházet s agresí ve škole, Aromaterapie a dětské masáže, Bylinky pro děti, Respektovat a být respektován, Metody kritického myšlení, Montessori  Praha.

Má praxe: učitelka MŠ, vychovatelka v dětském domově, učitelka na střední odborné škole a středním odborném učilišti, průvodkyně na zámku.

Lektorské činnosti: kurzy, přednášky, tábory, pobyty rodičů s dětmi.

Jsem matka pěti dětí( Jarouška 04, Jakoubka 07, Jeníčka 09 , Ondráška 12 a Anežky 15). Velice ráda čtu a miluji život.

 

Výtvarný tým

Dává celé školce nezaměnitelnou tvář. Takřka veškeré pomůcky, se kterými si u nás děti hrají, vznikají pod jejich rukama.

Markéta Eimannová, hlavní výtvarnice

Jsem matka 4 již dospělých dcer. Mám 12 vnoučat. Vyúkové pomůcky jsem  začala vyrábět  již před 30 lety pro své děti. Nemám ráda, když děti pasivně přijímají informace. Baví mě tvořit pro děti  pomůcky tak, aby pro ně učení byla hra. (Slyším a zapomenu, vidím a vzpomenu, prožiji a pochopím)

Působím jako hlavní výtvarnice celého týmu, pomůcky vyrábím, vymýšlím a dále ostatní své kolegyně vedu. Jsem taková pohádková babička dětí ze školky – oživila jsem naše skřítky.

Nedílnou součástí týmu jsou také vnučky Kristýna Šolcová a Tereza Mikulová, které pomáhají s prací na PC a při různých akcích.

Dorotka Kája Štěpánková, dětská ilustrátorka

Jsem maminka 6 dětí a babička 4 vnoučat. Od roku 2008 již maluji výhradně jen pro MŠ září, moc mě baví malovat obrázky přímo šité někomu na míru. Všechy malované pomůcky jsou moje tvorba. Ilustrovala jsem i Průvodníček a Slabikář aneb První čtení to nic není – Tetičky Češtinky, na který se můžete těšit v první polovině roku 2014.

Kája Šolcová, výtvarnice

Jsem maminka 2 dětí. Pomáhám s výrobou pomůcek. Dala jsem tvář všem skřítkům.

 

Průvodkyně dětí ve školce

Jsou každý den s dětmi.

Šárka Zbořilová, Vlaďka Rejlová, Iva Benešová

 

Historie

Na začátku jsme byly nadšené maminky, které budovaly školku snů, kam by s láskou a bez obav samy posílaly své děti. V roce 2009 jsme založily MŠ září rodinného typu s prvky Montessori pedagogiky. Od 1.9.2010 je školka zapsána do registru škol a školských zařízení MŠMT. Od září 2011 v naší školce vystupují skřítci v roli dětských průvodců, takže se můžete těšit třeba na skřítčí tetičku Češtinku nebo skřítčího mudrce hvězdáře Eduarda.

Děkujeme všem, které jsme již na naší cestě potkali, za pomoc s plněním našeho snu. Ivě Benešové za společné snění o naší školce a za velikou pomoc v nesmělých začátcích. Veronice Mojšové za registraci MŠ, metodiku anglického jazyka a pedagogickou činnost. Dáše Kučerové za její obětavost a pedagogickou práci. Rudolfovi Pavlovi za první rok , kdy u nás působil jako pedagog. Sandře Štajnerové za první rok, kdy u nás působila jako pedagog. Vegetariánské restauraci Ananda, která pro nás s láskou připravovala zdravé a chutné jídlo. Bohužel po registraci jsme museli naši spolupráci ukončit. Janě Janouškové, specialistce na dětskou výživu, která nám sestavovala vyvážené jídelníčky na míru. Jarmile Lorencové, která byla u nás ředitelkou. Šárce Hájkové, která u nás rozehrávala dva roky struny kytary . Martině Michlové a Kateřině Klesalové za jejich pedagogickou činnost. Radce Vyskočilové za pedagogickou činnost, rady, lásku a podporu. Především děkujeme našim manželům a dětem, kteří nás podporují a žijí s námi tento příběh.